Výlety

7 km - Bystřička přehrada - přírodní koupání, půjčovna loděk, letní kino, několik restaurací včetně stylové u Mokrošů.

7 km - Rožnov pod Radhoštěm - muzeum v přírodě (skanzen), golf, letní koupaliště, lanové centrum, skokanské můstky.

21 km - Soláň - hora umělců, galerie ve zvonici, horský hotel Soláň, hotel Čarták, krásné výhledy na Beskydy a Javorníky, příjemná procházka po červené hřebenové trase na Kotlovou a zpět (cca 8 km). Autem možno pokračovat do Velkých Karlovic (5 km)

26 km - Velké Karlovice - ze Soláně můžete pokračovat autem do Velkých Karlovic (5 km), jedna z největších českých obcí, dřevěný kostel z 18. století, Karlovské muzeum, dřevěné roubené valašské domky, prales Razula, koupaliště, hotely, restaurace, penziony (v hotelu Horal relaxační areál s termálními bazény se slanou vodou), 5 km po proudu řeky Bečvy mezi Karolinkou a Novým Hrozenkovem přírodní štěrkové koupaliště "Balaton", v Karlovicích je začátek nové cyklostezky "Bečva" (podél řeky Bečva) do Vsetína (27 km).

28 km - Pustevny, Radhošť - lanovka z Ráztoky od Frenštátu pod Radhoštěm, zrekonstruované dřevěné budovy Libušín a Maměnka navržené v lidovém stylu architektem Dušanem Jurkovičem. V Libušínu je stylová restaurace, v Maměnce ubytování. 100 let stará zvonička. Na hřebenové vyhlídkové  turistické trase z Pusteven na Radhošť (cca 4 km) se nachází vyhlídkový altánek Cyrilka, socha pohanského boha Radegasta, hotel Radegast a na vrcholu dřevěná kaple a socha sv. Cyrila a Metoděje.

28 km - Kopřivnice, Štramberk - v Kopřivnici automobilové muzem Tatry, rodiště Emila Zátopka, ve Štramberku Štarmberská trůba (hradní věž), štramberské uši (známá sladká pochoutka), městská památková zóna, muzeum malíře Zdeňka Buriana, jeskyně Šipka. 10 km od Kopřivnice se nachází obec Hukvaldy rodiště Leoše Janáčka s jeho rodným domem, nad obcí zřícenina hradu s velkou dančí a mufloní oborou a přírodním amfiteátrem, v obci možná prohlídka tropických skleníků a asijských zahrad, soukromý chov exotických zvířat.